BİZ DAHA İYİSİNİ YAPANA KADAR EN İYİSİ BU =)

AnasayfaTakvimAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Başbuğ Olsaydı MHP'ye Oy Verirdim Diyen Sahtekarlar İçin !!

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Kadın
İş/Hobiler : öqrenci..
Lakap : chuckie xD

MesajKonu: Başbuğ Olsaydı MHP'ye Oy Verirdim Diyen Sahtekarlar İçin !!   Paz Ekim 05 2008, 11:21

Seçimler yaklaştığında hemen hemen her Ülkücü mensup olduğu Milliyetçi Hareket Partisine bir çok yerden oy istemektedir. Bu yerler genellikle akraba çevresi , iş çevresi , komşular vs olmaktadır. Bir çok kişi bu talebe olumlu yanıt verirken azımsanamayacak şekilde belirli bir grupta ben MHP'ye oy verirdim ama başında Türkeş olsaydı demektedir.

Seçimlerde bire bir şekilde çalışanlar bu lafları sıklıkla duymaktadır. '' Ben MHP'ye oy verirdim ama partinin başında Bahçeli var , Bahçeli varken ben bu partiye oy vermem , Bahçeli yerine Türkeş olsaydı oyum kesin MHP'ye idi '' vs vs şeklindeki bu örnekleri uzatabiliriz.

Şimdi bakalım işin aslı neymiş , madem bunlar bu kadar Başbuğ hayranı madem Bahçeli olmasa idi oylarını MHP'ye vereceklerdi o zaman Alparslan Türkeş zamanında hangi siyasi partilere ne kadar oy vermişler.

Başbuğlu Dönem

1965 seçimleri > AP % 52,87 , CKMP % 2,24

1965 yılında Başbuğumuzun mensup olduğu CKMP ile akepe arasında tam 21 katı fark vardır neredeyse.

1969 seçimleri > AP % 46,55 , MHP % 3,03

1969 seçimlerinde de halkın çok az bir kısmı MHP'den yana tavır almıştır.

1973 seçimleri > AP + DP + MSP % 53 , MHP % 3,38

Halk bu seçimde de MHP'den yana tavır almamıştır. Görüldüğü gibi ilk 3 seçimde alınan en yüksek oy % 3,38.

1977 seçimleri > AP + MSP % 45 , MHP % 6,42

Chp bu seçimlerde Kıbrıs barış harekatından dolayı tavan yapmıştır ve sağ partilerin oylarını % 45'e kadar düşürmüştür , MHP ise % 6,42 oy alabilmiştir anca.

1987 seçimleri > ANAP + DYP + RP % 65 , MÇP % 2,93

Görüldüğü gibi her fırsatta Bahçeli'nin yerine Başbuğ olsaydı MHP'ye oy verirdim diyen halk Başbuğu bu seçimlerde % 3'ün altına bırakmıştır.

1991 seçimleri > DYP + ANAP % 51 , MHP % 5 ( MHP 3 parti ile ittifak yapmıştır ve 3 partinin ortalaması % 5'dir.

Görüldüğü gibi gene MHP istenilen oyu alamamıştır.

1995 seçimleri > RP + ANAP + DYP % 61 , MHP % 8,5

Başbuğumuzun son seçimleri. Maalesef Başbuğumuzun aldığı en yüksek oy oranıda bu olmuştur.

7 tane genel seçimde alınan en yüksek oy % 8,5 olmuştur. Oy ortalaması ise % 5 civarındadır.

Devlet Bahçeli'li dönemde ise 1999 , 2002 ve 2007 genel seçimleri olmuştur ve alınan oy oranları ; % 18 , % 8,5 , % 14,5 olmuştur. Devlet Bahçeli döneminde MHP'nin oy ortalaması ise % 13'lerdedir. Biz burada eskiyi veya yeniyi kıyaslamıyoruz , sadece Genel Başkanımız Devlet Bahçeli aleyhine konuşan kesimlerin oyunlarını bozmaya çalışıyoruz.

Evet siz yalancı sahtekarlar , sizler her seçimde sağ merkezdeki partilere en az % 55 oy verirken Başbuğumuzun oy ortalaması ise % 5 olmuştur. Tüm bunlara rağmen utanmadan çıkıp MHP'nin başında Bahçeli değilde Başbuğ olsaydı oy verirdik diyorsunuz.

Başbuğ MHP'nin başındaydı da ne oldu ? Neden gittiniz yıllarca Anap'ı iktidar yaptınız , neden Demirel'i her seçimde iktidar ortağı yaptınız neden Türklüğe söven Erbakanı sandıktan 1. parti çıkardınız.

Madem MHP'ye oy vermeyeceksiniz , madem sizin değerlerinizi Avrupaya ve Amerikaya peşkeş çeken partilere oy vereceksiniz , madem yıllarca sizi 2 anahtar diye kandıran partilere oy vereceksiniz o zaman hayatınız boyunca ilk defa dürüst olun ve açık açık ben buyum bundan dolayı bu partiye oy vereceğim deyin , sakın olaki ne Başbuğumuzu nede genel başkanımız Devlet Bahçeli'yi ağzınıza alıp onları seviyesiz siyasi anlayışınıza katmayınız.

sick the réd.. ..
Kullanıcı profilini gör http://ssml.yetkin-forum.com

Başbuğ Olsaydı MHP'ye Oy Verirdim Diyen Sahtekarlar İçin !!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» fırat çöl oğlunun msn'si sizde olsaydı nederdiniz